מכון מיינד - מידע, ידע, יעוץ, ניסיון, דרך מכון מיינד - מידע, ידע, יעוץ, ניסיון, דרך
בהנהלת טובה שחר
אודות מינד מאמרים סדנאות שאלונים בלוגים יצירת קשר   Mind Institute Center
מאמרים Mind פינת העזרה יעוץ ארגוני אימון אישי
זיהוי החוזקות שלך.

זיהוי החוזקות שבך.

כל אחד נולד עם תכונות המייצגות את חוזקותיו ויעודן הוא להוביל את הפרט לידי מימושו העצמי. המסר הוא-DO WHAT YOU ARE, בכל תחומי החיים הייה אותנטי בבחירותיך ושלם עם עצמך במהלך עשייתך.

האם קיים אדם המשתמש באופן מוחלט בחוזקותיו? האם הסביבה מאפשרת לנו לזהות את חוזקותינו ולהשתמש בהם באופן חופשי?

באיזה אחוז מחוזקותיך אתה משתמש אם בכלל?

האם אתה עסוק בלתקן את חולשותיך במקום להעצים את כוחותיך?

לצערנו מרגע לידתנו ואילך, אנו נמצאים במסע מקביל של רצונות עצמיים מול רצונות של סביבה כלפינו.

בילדות הרכה ולעיתים מאוחר יותר על מנת לרצות את הדמויות האהובות עלינו ועל מנת לזכות באהבתם אנו מוכנים להתנהג בהתאם לאיך שהם מצפים מאיתנו גם על חשבון האיך אנו מצפים לחיות מעצמנו. התוצאה היא התבטלות ויצירת בחירות העומדות בסתירה לעצמיותנו ולמאוויים האמיתיים שלנו .ככל שהפער בין בחירותינו האמיתיות למרצות גדול יותר, כך גדול יותר הקונפליקט בתוכו אנו חיים. מהלך זה משפיע ישירות על מידת אושרנו וסיפוקנו העצמי ממסגרות כמו:זוגיות,קריירה, וחברה.

היכולת למרוד ולבעוט במוסכמות ובבחירות השליליות של חיינו וללמוד לאהוב את עצמנו באופן עצמאי וללא תנאי ,היא חלק חיוני ביותר בהתבגרותנו הרגשית והמנטלית.

הכרת חוזקותינו ,לנו להוביל את עצמנו בחיים מהמקום המועדף עלינו בהסתמך על כוחותינו הטבעיים המולדים. ללמוד להקשיב לאותן חוזקות וליצור איתן דיאלוג פורה.

קורה שאדם מגיע לגיל מסויים בחייו ולמרות שלכאורה הוא נחשב למצליח ולהשגי בכל תחומי חייו הוא אינו מאושר. מדוע?

אחת מהסיבות עלולה להיות צורך של תכונה שהייתה מודחקת בתוכו והבשילה -להתמממש. אבל האדם אינו מאתר את מהות אותה תכונה ואת הנתיב החדש בו עליו לבחור.

למכון מינד שאלון לזיהוי עוצמות אשר באמצעות מילויו ניתן יהיה לאבחן את עוצמותיך לצד נקודות העיוורון שלך בחיים ,לזהות אלו תכונות של עוצמה מתפתחות בחייך בשלב הנוכחי ולכוון אותך להתמודדות ובחירות יעילות יותר בחייך בתחומי החיים השונים-קריירה, זוגיות, תקשורתבין אישית.

הבט חשוב נוסף הוא היכולת להבין את חוזקותיהם השונות של אנשים אחרים סביבך מתוך הדיאלקט שלהם ולתקשר עמם ממקום של הפרייה הדדית והשלמה . ניגודי אופי והתנהגות יכולים להוות מקור התנגשות ומאבקי כוח או מקור סינרגיה והשלמה מעצימה.

האנושות היא כמו תזמורת ,ככל שנטיב ללמוד להקשיב בדקויות רבות יותר לצלילנו הייחודים לצד צלילי כלי הנגינה האחרים נוכל להנות מאיכויות גבוהות יותר של יצירת חיים.

במה יכולה ההכרה בחוזקות לסייע לך?

  • בהכרות עם עצמך
  • בהכרות מעמיקה של צרכי בן זוגך לחיים או לעבודה
  • ביחסיך עם ילדיך
  • ביחסיך עם חברך לצוות
  • כמנהל-להבין את סגנונך האישי מול סגנונות האחרים בארגון
  • בבחירת עובדים לתפקיד חדש או לצוות חדש
  • במתן שרות ללקוח
  • בבחירת מקצוע ובבניית קריירה ראשונה או שנייה
  • בהעשרת התקשורת הבין אישית שלך בכל תחומי החיים

המאמר נכתב על ידי מנהלת מכון מינד-טובה שחר.

במידה והינך מעוניין ביעוץ אישי והכוונה ,צוות מכון מינד ישמח לעמוד לשרותך ולסייע לך בזיהוי חוזקותיך ובניתובך בהתאם לצרכיך ולנסיבות הנדרשות.

חזרה מינד חזרה לרשימה
תגיות: מכון מינד,טובה שחר,מיינד,יעוץ ארגוני,אימון אישי,אבחון עוצמות אישיות,העצמה אישית,אבחון מקצועי,תקשורת בין אישית,סדנאות,הדרכה,יעוץ אישי,מאמרים